Į nemokamas „Judėk sveikai“ treniruotes – su kūdikiu ant rankų

Į nemokamas „Judėk sveikai“ treniruotes –

su kūdikiu ant rankų

Visuomenininkų inicijuotas, o vėliau Kauno miesto savivaldybės perimtas kuruoti nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ vasaros sezono atidarymo proga šiemet nusprendė pasidalinti įvairiomis kauniečių, kurie jau seniau dalyvauja šiose treniruotėse, istorijomis. Šiandien kalbamės su Egle (24 m.), kuri į visas „Judėk sveikai“ treniruotes keliauja su pusės metų amžiaus sūnumi Justu.

– Egle, Jūs su vyru auginate mažylį Justą ir dar auga dukra Emilė. Atrodo, veiklos namuose su vaikais turėtų būti sočiai. Kaip atsitiko, jog Jūs tapote nuolatine projekto „Judėk sveikai“ treniruočių dalyve?

– Pirmoji pažintis su „Judėk sveikai“ turbūt kaip ir daugeliui įvyko feisbuke, kai pamačiau, jog draugė pasidalino straipsniu apie šio projekto trenerį Žygimantą. Paspaudžiau paskaityti jį, užkabino ir tuomet pradėjau daugiau gilintis, ieškoti informacijos, kas gi čia per projektas.

– Ir koks buvo Jūsų pirmasis įspūdis?

– Pirmas įspūdis buvo tikrai labai geras! Funkcinė ryto treniruotė, kurioje aš dalyvavau, buvo labai aktyvi, pajaučiau, kad pagaliau dirba mano raumenys ir kūnas. Tikrai dirbau iš širdies, nes buvau pasiilgusi veiksmo. Be abejo, kaip ir daugelis atėjusių pirmą kartą, galvojau, kad tikrai čia „pavarysiu“, daug sugebėsiu visko padaryti. Deja, bet po pirmos treniruotės į penktame aukšte esančius mūsų namus jau neužlipau (juokiasi  – aut. past.). Paskambinau vyrui ir pasakiau, jog pirmiausia važiuoju pas tėvus į Palemoną pabūti, nes dabar iš karto į penktą aukštą nepavyks tikrai užlipti. Vis dėlto kad ir kokia sunki pasirodė pirmoji treniruotė, tai tikrai neatmušė mano noro ateiti ir į sekančią treniruotę. Tikrai užsikabinau!

– Kaip reagavo šeima ir aplinkiniai dėl to, jog į treniruotes sugalvojote keliauti su vaikais?

– Neigiamų reakcijų tikrai nesulaukiau. Vyras labai palaikė mano sprendimą, sakė, jeigu tik yra tokia galimybė, turiu būtinai dalyvauti. Dažniausiai į treniruotes keliauju rytais, tuomet ir žmonių mažiau yra, ir vietos daugiau, bet kartais ateinu ir į vakarines treniruotes, kai suderiname laiką su vyru, tuomet jis jau lieka su vaikais.

– O kokia buvo pačių vaikų reakcija, kai atėjote į pirmąją treniruotę?

– Oi! Justas per pirmąją treniruotę visą laiką miegojo, jis nematė jokių problemų, kad mamytė sportuoja. Per antrą treniruotę jis jau sportavo su manim, kartu gulėm ant kilimėlio, kartu kilnojom kojytes ir pan. O su Emile pirmą kartą papuolėme dalyvauti, kai treniruotė vyko lauke. Tai vyresnis vaikas, jis kitaip ir supranta viską. Kai pasakiau, kad važiuojam sportuoti, ji mąslių žvilgsniu pažvelgė į mane ir retoriškai paklausė: „Sportuoti?“. Bet kai treniruotė baigėsi, ji pareiškė, kad labai patiko, atidžiai žiūrėjo kokius judesius rodo trenerė, stengėsi pati padaryti, stebėjo ar man pavyksta.

– Ir kas vis dėlto labiausiai patinka Jums šiose treniruotėse?

– Pirmiausia, be jokios abejonės, man labai patiko tai, kad treniruotės yra nemokamos, nes esam jauna šeima, po truputi bandome įsikurti naujame būste, todėl ir pinigėliai šiuo metu yra skaičiuojami atidžiau. Ir, svarbiausia, aš nesu įpareigota lankydama šias treniruotes. Auginant tokį mažiuką, niekada nežinai, kas nutiks, ko užsinorės mažylis, todėl nesi garantuotas, kad visada galėsi ateiti į treniruotes. Tokia laisvė man labai imponuoja.

Taip pat man labai patiko, jog parašius į „Judėk sveikai“ feisbuko puslapį žinutę ir paklausus, ar galiu ateiti su vaiku vežimėlyje, koordinatoriai mano idėją tikrai palaikė ir atrašė, kad projektas yra draugiškas vaikams, kurių tėveliai ateina į treniruotes. Labai smagu, jog yra daug vietos, galima laisvai jaustis atsivedant mažylius, netgi pirmą kartą, kai atėjau į funkcinę treniruotę, sutikau lygiai taip pat su mažu vaiku atėjusią mamą. Tuomet viduje pasidarė taip smagu, kad aš ne viena tokia.

Nežinau, kas galėtų nepatikti čia. Visus pratimus kiekvienas darom pagal savo galimybes, kas gali sunkiau, greičiau, stipriau, o kas nori – daro lėčiau, paprasčiau. Patinka, kad treneriai po užsiėmimų visada prieina, pašnekina, pamotyvuoja, paklausia, ar viskas gerai buvo per treniruotę. Tai iš tiesų priverčia pasijausti maloniai, jauti, kad visi kartu tampam draugiškesnis, vienijami vieno bendro tikslo.

–Jei šias nemokamas treniruotes rekomenduotumėte savo draugei, ką jai pasakytumėte?

–O dabar tikrai rekomenduočiau šias treniruotes visiems! Ir ypač mamytėms, nes tai labai geras laikas. Vaikai atsikelia, pavalgo ir tuomet yra pats tinkamiausias metas kažkur išeiti prasiblaškyti. Tikrai nesutinku, kai žmonės sako, jog mažylis namuose yra tarsi viso gyvenimo stabdis. Jokiu būdu! Juk yra žmonių, kurie susilaukę vaiko, kaip tik pradeda verslus, ima keliauti ir iš naujo atranda save. Vaikas – tai stimulas, kažką veikti dėl šeimos ir vaikų. Todėl šis treniruočių projektas kauniečiams man yra pati geriausia motyvacija judėti ir dar kartu su savo vaikais!

 

Daugiau informacijos apie „Judėk sveikai“ treniruotes galima rasti adresu https://judeksveikai.kaunas.lt/