Naujienos

KAUNIEČIAMS PASKELBTAS NAUJAS „JUDĖK SVEIKAI“ NEMOKAMŲ TRENIRUOČIŲ TVARKARAŠTIS

Liepos viduryje Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kauniečiams pristatė jau kasmetiniu tapusio nemokamų treniruočių projekto „Judėk sveikai“ vasaros sezono tvarkaraštį. Šiemet vasaros sporto užsiėmimai miesto gyventojams bus organizuojami kiek daugiau nei devynias savaites, o treniruotes kauniečiai galės rinktis pagal norimą intensyvumo lygį, mėgstamas fizines veiklas bei savo amžiaus grupę. „Nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ […]

Liepos viduryje Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kauniečiams pristatė jau kasmetiniu tapusio nemokamų treniruočių projekto „Judėk sveikai“ vasaros sezono tvarkaraštį. Šiemet vasaros sporto užsiėmimai miesto gyventojams bus organizuojami kiek daugiau nei devynias savaites, o treniruotes kauniečiai galės rinktis pagal norimą intensyvumo lygį, mėgstamas fizines veiklas bei savo amžiaus grupę.

„Nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ kasmet pritraukia šimtus sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą mėgstančių kauniečių. Treniruotės ir mankštos vyksta visais metų sezonais, įvairiomis savaitės dienomis, skirtingose Kauno miesto viešosiose erdvėse jau nuo 2013 metų. Iš pradžių jį iniciavo aktyvieji miesto visuomenininkai, o vėliau perėmė Kauno miesto savivaldybė kartu su visuomenės sveikatos biuru. Visus kauniečiams siūlomus užsiėmimus veda profesionalūs treneriai, padedantys ne tik taisyklingai atlikti pratimus, bet ir garantuojantys puikią treniruočių nuotaiką ir energiją po jų“, – sako Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Julija Kleivaitė.

Naujajame projekto „Judėk sveikai“ vasaros treniruočių tvarkaraštyje – 9 skirtingo tipo, kvalifikuotų trenerių vedami užsiėmimai. Visu devynių savaičių laikotarpiu vyks akrobatikos ir terapijos elementų turintys „Acro joga“ užsiėmimai, aukšto intensyvumo intervalinės jėgos bei ištvermės treniruotės „Strong Nation (Strong by Zumba)“, senjorų funkcinės treniruotės, joga vaikams ir joga suaugusiems, „Cardio Boxing“ užsiėmimai, fizinio aktyvumo užsiėmimai 5-12 metų amžiaus vaikams, bėgimo bei funkcinės treniruotės suaugusiems.

„5-12 metų vaikučius auginančių tėvų patogumui vaikų ir suaugusiųjų treniruotes tvarkaraštyje apjungėme pagal laiką ir vietą. Kol sportuoja vaikai, toje pačioje vietoje, tuo pačiu metu savo fiziniu aktyvumu gali pasirūpinti ir tėveliai. Suaugusiųjų funkcinės treniruotės vyksta tuo pat metu kaip vaikų bendrojo fizinio aktyvumo treniruotės, o suaugusiųjų jogos užsiėmimų laikas ir vieta sutampa su vaikų jogos užsiėmimais“, – sako visuomenės sveikatos specialistė.

Didžioji dalis užsiėmimų organizuojama atvirose, viešose, miestiečių mėgstamose erdvėse: Panemunės šile, Draugystės parke, Nemuno salos „Sakurų parke“, Dainų slėnyje. Treniruotės senjorams vyksta Kauno krepšinio mokykloje „Žalgiris“, įsikūrusioje adresu Pašilės g. 41, Kaunas. Su savimi užsiėmimų metu dalyviai prašomi turėti tik savo kilimėlį ir vandens atsigerti.

Vasaros sezono tvarkaraštis galioja iki pat rugsėjo 18 dienos, o jau nuo rugsėjo 21 d. bus skelbiami nauji užsiėmimai, treniruočių laikai ir vietos. Visuomenės sveikatos biuro specialistės teigimu rugpjūčio mėnesį „Judėk sveikai“ projekto dalyviams planuojami ir keli smagūs siurprizai.

Detalų tvarkaraštį, tikslų užsiėmimų laiką, vietas bei kitą svarbią informaciją galima rasti internete, adresu: http://judeksveikai.kaunas.lt/.

SVARBI INFORMACIJA TRENIRUOČIŲ DALYVIAMS

VASAROS SEZONAS JAU NUO LIEPOS 15 D.

Dėmesio! Laikinai stabdomos „Judėk sveikai“ treniruotės

Atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas riboti masinius renginius bei susidariusią naujojo koronaviruso epidemiologinę situaciją, karantino laikotarpiu STABDOME Judėk sveikai treniruotes. Mums rūpi visų gyventojų sveikata, todėl negalime rizikuoti ir turime elgtis atsakingai. Siekiant apsisaugoti tiek nuo COVID-19, tiek nuo kitų sezoninių virusų, rekomenduojame plauti rankas, vėdinti patalpas, nevykti į nebūtinas keliones, o sergantys žmonės […]

Atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas riboti masinius renginius bei susidariusią naujojo koronaviruso epidemiologinę situaciją, karantino laikotarpiu STABDOME Judėk sveikai treniruotes.

Mums rūpi visų gyventojų sveikata, todėl negalime rizikuoti ir turime elgtis atsakingai.

Siekiant apsisaugoti tiek nuo COVID-19, tiek nuo kitų sezoninių virusų, rekomenduojame plauti rankas, vėdinti patalpas, nevykti į nebūtinas keliones, o sergantys žmonės turėtų gydytis namuose ir neiti į darbą.

Naujausią ir patikimą informaciją dėl koronaviruso rasite čia: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas

NAUJIEJI METAI KAUNE – DAR SPORTIŠKESNI

Nuo raumenų stiprinimo iki šokių pamokų – iš viso net 15 skirtingų veiklų. Septintus metus fizinį aktyvumą Kauno mieste skatinantis projektas „Judėk sveikai“ pristato dar gausesnį tvarkaraštį tiek vaikams, jaunimui, tiek ir jų tėvams ar net seneliams. Daugelio pamėgtų treniruočių sąrašą paįvairins ir keletas naujovių. Būsimasis sezonas startuoja jau sausio 2-ąją. Kviečia ne žadėti, o […]

Nuo raumenų stiprinimo iki šokių pamokų – iš viso net 15 skirtingų veiklų. Septintus metus fizinį aktyvumą Kauno mieste skatinantis projektas „Judėk sveikai“ pristato dar gausesnį tvarkaraštį tiek vaikams, jaunimui, tiek ir jų tėvams ar net seneliams. Daugelio pamėgtų treniruočių sąrašą paįvairins ir keletas naujovių. Būsimasis sezonas startuoja jau sausio 2-ąją.

Kviečia ne žadėti, o pradėti

„Tikriausiai daugeliui pažįstamos situacijos, kai metų pabaigoje pasigirsta „priesaikos“, esą iškart po Naujųjų pradėsime sportuoti. Dabar kauniečiai turės į tai žvelgti kur kas atsakingiau, nes tiesiog nebeliks jokių galimybių pasiteisinti.

Nemokamų treniruočių pasirinkimas tapo dar platesnis ir pritaikytas pagal daugelio norus bei fizinį pajėgumą, o užsiėmimų geografija plačiai aprėpia visą miestą, kad veiklos būtų patogiai pasiekiamos kuo platesniam gyventojų ratui“, – šypsodamasi kalbėjo projektą „Judėk sveikai“ koordinuojančio Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Lina Pranckevičiūtė.

Užuot tuščiai dalijus „naujametinius“ pažadus, pašnekovė ragina nuo žodžių pereiti prie realių veiksmų. Geriausias metas pradėti sportuoti – tiesiog čia ir dabar. Juolab kad šis sezonas pateikia nemažai viliojančių naujovių. Kad energinga fizinė veikla būtų kuo įvairesnė ir nenuobodi, organizatoriai siūlo be įprastų sporto užsiėmimų rinktis ir aktyvų judesį šokio žingsneliu.

Šokiai – solo ir poroms

Sausį į „Judėk sveikai“ tvarkaraštį sugrįžta „Solo Latino“ šokių pamokos. Tai puiki galimybė merginoms ir moterims išmokti šokti ar patobulinti jau turimą techniką. Moteriškumu spinduliuojanti treniruotė suteiks daugiau grakštumo, padės atsipalaiduoti ir pataisyti rankų bei pečių liniją, bendrą laikyseną.

„Solo Latino“ užsiėmimuose pirmiausia mokomasi skirtingų populiarių šokių rūšių (salsos, bachatos, tango ir kt.) bazinių žingsnelių, kurie galiausiai apjungiami į vientisą kompoziciją. Pamokos vyks pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 19.30 val. šokių studijos „Dance4fun“ patalpose Šilainiuose.

Dar daugiau vertingų pamokų Kauno damoms ir džentelmenams parengė žinomas profesionalus šokėjas Tomas Slausgalvis, pristatantis porinio šokio treniruotes antradienio ir ketvirtadienio vakarais, nuo 20 val.

„Stebėdami sportinių šokių pasirodymus, žiūrovai visuomet pirmiausia pastebi nepriekaištingą šokėjų graciją. Savo treniruotėse pasitelksime įvairius šokio elementus, kurie prisidės gerinant laikyseną, pusiausvyrą bei lankstumą. Kauniečius mokysime klasikinių šokių – lėto valso, tango, Vienos valso, kvikstepo bei fokstroto. Taip pat iš arčiau pažinsime Lotynų Amerikos šokius – sambą, rumbą, džaivą, čia čia čia ir galiausiai garsiuosius Argentinos tango, salsą bei svingą“, – žada ilgametę patirtį sportinių šokių aikštelėje sukaupęs ir ne vieną šalies čempionų titulą pelnęs T. Slausgalvis.

Didesnis pasirinkimas kiekvienam

Dar viena naujovė – giliųjų raumenų ir audinių savimasažo treniruotės (angl. Miofascial stretch and release). Jos padeda sumažinti skausmus bei gerina kraujotaką audiniuose, stiprina nervų sistemos darbą, didina kūno lankstumą. Šie užsiėmimai antradieniais ir ketvirtadieniais perpiet vyks Sveikatingumo centre „Linija“, Taikos prospekte.

Norintieji pasikrauti energijos prieš prasidedant darbo dienai, laukiami treniruotėse ratu „Šešios trim“ sporto bendruomenės namuose – ankstyvais pirmadienio, trečiadienio bei penktadienio rytais nuo 6.30 val.

Garbaus amžiaus kauniečiai, kaip įprastai, kviečiami į specialiai jiems parengtas senjorų funkcines treniruotes. Jos vyks pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais 10 val. Pašilės gatvėje įsikūrusios Kauno krepšinio mokyklos „Žalgiris“ salėje.

Šančių sporto klube (Drobės g.) triskart per savaitę nuo 11 val. vyks specialiai mamoms su mažyliais pritaikytos mankštos. Kaunietės čia laukiamos su atžalomis nuo 4 mėnesių iki 2 metukų amžiaus.

Išskirtinai plačiame „Judėk sveikai“ naujo sezono tvarkaraštyje taip pat numatytos funkcinės treniruotės, jogos, kalanetikos, zumbos bei kineziterapinės jogos pamokos, didesnio intensyvumo „cardio boxing“ ir „strong by zumba“ užsiėmimai, bėgimo ir vaikų treniruotės.